Konkursu „NAJLEPSZY SOŁTYS WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO AD’2007”
 
 
Wojewódzki Urząd Pracy
 
Wybory MSS
 
POSTULATY SOŁTYSÓW
 
Statut
 
Fotki
 
Sztandar
 
PAKIET UBEZPIECZENIOWY SOŁTYSA
 
Taka sobie grupka
 
Dodatkowe grupy
 
Echo
     
Konferencja „WIEJSKA POLSKA. Przedsiębiorcza wieś” - Konin 2014
Podstawowa Opieka Medyczna
Najlepszy sołtys
     
e-mail  
Wypisz   Dopisz


 Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wraz z Gminami, Powiatami, Marszałkiem Województwa, Wojewodą, instytucjami z którymi współpracują sołtysi, przy udziale mediów organizuje konkurs na najlepszego sołtysa Województwa Małopolskiego.

 W tym roku rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się w Łużnej w powiecie gorlickim skąd pochodzi ubiegłoroczny laureat konkursu Stanisław Kaszyk. Wójt Łużnej Kazimierz Krok wraz z naszym honorowym członkiem doradcą Premiera Adamem Leszkiewiczem już rozpoczęli przygotowania do uroczystości, która odbędzie się na przełomie września/października 2008r.

 Nagrody jak co roku są bardzo atrakcyjne, finansują je sponsorzy ale przede wszystkim gminy uczestniczące w konkursie. Nagrodę otrzymuje także sołectwo z którego pochodzi zwycięzca, jej fundatorem jest Marszałek Województwa Marek Nawara wraz z Małopolskim Sejmikiem i wynosi ona w tym roku 50 tys. zł.. Na szczeblu powiatów dla najlepszego sołtysa nagrody fundują Starostowie, liczymy na nagrody od Wojewody, PZU, BGŻ, i wielu innych których wymienimy później, następnie laureaci mogą uczestniczyć w konkursie na najlepszego sołtysa w kraju.

 Konkurs to jedna z form docenienia pracy sołtysa, wskazania dobrych wzorców, wsparcie chęci do tworzenia dobra, ale także coroczne spotkanie tych najbardziej pożądanych ludzi na wsi.

 Liczymy na zgłoszenie dwóch kandydatów z Gminy do 25 lipca 2008r. i na dofinansowanie konkursu, a w dniu rozstrzygnięcia na udział z sołtysami w uroczystości.

  W uroczystości rozstrzygnięcia konkursu oprócz organizatorów w tym Marszałka Województwa, Honorowego Prezesa MSS Marka Nawary udział wezmą:

 ·         Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Grzegorz Schetyna

 ·         Minister Skarbu Państwa, Honorowy Członek MSS- Aleksander Grad

 ·         Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Honorowy Członek MSS – Adam Leszkiewicz

 ·         wielu zaprzyjaźnionych Posłów i Senatorów oraz przedstawicieli organizacji z którymi współpracujemy

 Przewodniczącym Komisji konkursowej jest Członek Zarządu Sejmiku - Marek Sowa

 Podczas uroczystości w nasze grono przyjmiemy kolejnych honorowych członków oraz zapoznamy się z propozycjami zmian do ustaw samorządowych w tym „Funduszu sołeckiego”.

  Zapraszam do udziału

 Z poważaniem:

 Antoni Rapacz

 Prezes MSS

 

wsteczWstecz Drukuj stronę / Wersja do druku